Chronické bolesti


Kompresivní terapie (tzv. lymfodrenážní kalhoty) se v praxi dají použít jako několik různých procedur, rozdíl mezi nimi je zejména v nastaveném tlaku. Tlak okolo 40 mmHg je lymfologický, jedná se tedy o přístrojovou lymfodrenáž; tlaky mezi 60 a 80 mmHg se používají pro hlubší svalové rekondiční a regenerační procedury, lze také říci sportovní masáže. Tlaky mezi těmito dvěma hladinami (mezi 50 – 60 mmHg) mají prokazatelně relaxační účinky, dlouhodobě uvolňují svalové napětí, zlepšují spánek a pomáhají zvládat stres. Podle nejnovějších klinických studií (příklad níže) však kompresivní terapie také LÉČÍ CHRONICKÉ BOLESTI a má analgetický účinek.

Tato léčba chronických bolestí je nyní nově velmi žádána a vyhledávána pacienty na celém světě. Každá další forma léčby a prevence chronických bolestí umožňuje algeziologům lépe pomáhat pacientům (algeziologie = medicinský vědní obor zabývající se léčbou bolesti). Velkým přínosem je při této formě terapie hlavně fakt, že pomáhá od bolesti bez používání léků, jejichž dávky se v případě dlouhodobého užívání zvyšují, protože účinek se snižuje. Kompresivní terapie je tedy použitelná dlouhodobě bez vedlejších účinků a při vyloučení kontraindikací bezpečná i v domácím prostředí.

Terapeutický tlak však musí být přesný, proto je nutné používat kvalitní přístroje, které jsou schopny měřit tlak v celém návleku po celou dobu průběhu terapie. Přístroje Lympha Press® umožňují hladinu tlaku dokonale rozlišit. Jeden přístroj tak může doma použít několik členů rodiny na různé terapie (léčba otoků, tvarování postavy a prevence celulitidy, sportovní masáž, relaxace, prokrvení a také léčba bolesti).

Kompletní klinické studie ohledně kompresní terapie naleznete ZDE.

NABÍDKA PŘÍSTROJŮ

KOMPRESIVNÍ LÉČBA S NÁVLEKY LYMPHA PANTS® A UVOLNĚNÍ EXPERIMENTALNÍ BOLESTI

Nejnovější studie týkající se bolestí prokazuje, že kompresivní terapie pomocí přístroje Lympha Press® a kompresního návleku Lympha Pants® (kalhoty) v této konkrétní neurologické studii snížila vnímání podnětu experimentální bolesti v rukou, čímž ukázala, že masáž velké oblasti spodní části těla může mít i analgetický účinek na celé tělo.

Studie: Kompresní masáž velké oblasti těla působí jako analgetický prostředek na experimentální bolest

Před a v průběhu kompresivní léčby dolní části těla při tlaku 60 mmHg s přístrojem Lympha Press® Optimal kompresním návlekem Lympha Pants® byly nohy dobrovolníků vystaveny horkému bolestivému podnětu. Kompresní masáž byla aplikována náhodně na tři různé části těla – pouze na chodidla, na chodidla a nohy, na celou spodní část těla. V průběhu léčby byla zaznamenávána hladina bolesti z tepelného podnětu, kterou pociťoval každý subjekt. Kompresní masáž na větších částech těla (chodidla a nohy, celé spodní tělo) snížila vnímání experimentální bolesti aplikované na paže. Tím byl prokázán významný analgetický účinek při použití kompresního návleku Lympha Pants®. Samotná masáž dobrovolníkům žádnou bolest nepřinášela.

ZÁVĚR: Zatímco Szolnokova studie z roku 2011 ukázala, že terapie pomocí kompresního návleku Lympha Pants® snižuje bolest u pacientů s onemocněním lipedémy, tato neurologická studie ukazuje, že pneumatická kompresní masáž s tímto návlekem může mít využití i jako prostředek snižující bolest nad rámec lymfodrenáže nebo zcela samostatně.

PUBLIKACE: L. Honigman, O. Bar-Bachar, D. Yarnitsky, Y. Granovsky. 9th Congress of the European Pain Federation, Vídeň, Rakousko, 2015. Abstrakt.
ROZSAH STUDIE: 30 dobrovolníků

 NAPIŠTE NÁM

    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky