Lipedém


Máte na nohou hodně tuku, který se Vám nedaří zhubnout, a pozorujete „teplákovité“ zakončení u kotníků? To jsou hlavní příznaky lipedému.

Lipedém je chronické onemocnění podkožní tukové tkáně, postihující téměř výhradně ženy a především na dolních končetinách. Může se však časem rozšířit i po celém těle. Lipedém se začíná obvykle objevovat koncem puberty, během těhotenství nebo také během menopauzy. Proto se odborníci domnívají, že na vině jsou hormony.

Lipedém bývá často zaměňován za obezitu či lymfatické otoky, proto v mnoha případech je špatně diagnostikován.

Lipedém se vyskytuje často u žen s hruškovitým typem postavy a je obtížné jej odlišit od tzv. celulitidy. Zhoršuje jej horko, dlouhé stání i sezení a běžná dieta ani cvičení ho neodstraní. Velkou úlevu však přináší lymfodrenáž.

NABÍDKA PŘÍSTROJŮ

Jak se lipedému zbavit?

  • Komplexní dekongestivní terapií – obsahuje úpravu stravovacího režimu, pohyb se zaměřením na aktivaci toku lymfy s vhodnou kompresivní léčbou
  • Zmíněné lymfodrenáže, ať přístrojové či manuální
  • Své uplatnění má i farmakoterapie

Nejefektivnější léčbou je prevence, která musí být založena na multioborové spolupráci (lymfolog, obezitolog…) a na spolupráci lékařských a nelékařských profesí (fyzioterapeut, masér…). To vše musí být vždy za pomoci lékařů.

Více informací naleznete v našem článku o LIPEDÉMU.

 NAPIŠTE NÁM

    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky