Lympha Press® je řada zdravotních lymfodrenážních systémů vyráběných firmou Mego Afek AC Ltd, jehož zkušenosti s výrobou kompresních přístrojů sahají až do 70. let minulého století. Přestože se v posledních letech objevuje na trhu stále větší konkurence, Lympha Press® se neustále řadí mezi naprostou špičku mezi lymfodrenážemi na celém světě, a to především proto, že jsou stroje vyráběny podle těch nejpřísnějších evropských, amerických a japonských standardů.

Lympha Press® Optimal Plus

Lympha Press® Optimal Plus je nejvyšším a zároveň nejchytřejším modelem v produktové řadě zdravotně certifikovaných přístrojů Lympha Press®. Kromě zdravotní certifikace CE 0344 a 24 vzduchových komor, které jsou v této cenové relaci již naprostou samozřejmostí, může zaujmout třeba LCD displejem ukazujícím všechny důležité informace o proceduře.

Oproti nižším modelům má plně nastavitelný tlak od 20 až po 90mmHg a navíc nabízí 4 režimy ošetření.

Stejně jako jeho o třídu nižší jmenovec Lympha Press® Optimal nabízí programy PreTherapy® (na uvolnění lymfatických uzlin před procedurou), Sequential (se sekvenčním plněním a možností volby gradientu) a Wave (pperistaltickým plněním).  Oproti klasickému Optimalu se Optimal Plus však může navíc ještě pochlubit novým programem zvaným Post-Therapy, což je volitelná procedura na konci ošetření, při níž lze vybrat ze 3 možností ošetření dle problematické partie u pacienta.

Bluetooth® a mobilní aplikace

Ačkoli se Optimal Plus již nějakou dobu pohybuje na trhu a i předtím se dal obsluhovat přes PC, nyní je nově také v dostání s funkcí Bluetooth®, tudíž ho lze používat přes mobilní aplikaci. Tuto zbrusu novou funkci mohou využít zdravotníci v rušných provozech, ale stejně tak ho ocení i zákazníci na doma, pokud si chtějí dopřát ten největší možný luxus bez potřeby manuálního upravování tlaků či programů v průběhu lymfodrenáže.

Mobilní aplikace zvaná jednoduše Lympha Press je zdarma ke stažení pro mobily s operačním systémem Android v Google Play a stejně tak je zdarma k dostání i pro iOS v App Storu.

Aplikace nabízí možnost nastavení času i tlaku lymfodrenáže, výběr programu a způsobu nafukování. Stejně tak lze upravovat jednotlivé programy i zapínat či vypínat samostatné komory atd.

Uplatnění Lympha Press® Optimal Plus

Přestože je přístroj primárně využíván při léčbě otoků a lymfedémů, podporuje celkovou činnost lymfatického systému a lze ho využívat např. i pro úlevu od bolesti nohou či svalů. Indikace přístroje:

 • lymfedém (otok) dolních a horních končetin
 • úleva od svalové a nervové bolesti
 • úleva od bolesti z únavy nohou a z pocitu těžkých nohou
 • zlepšení prokrvování končetin a prevence revmatické artritidy
 • zlepšuje elasticitu kůže, působí proti stárnutí pokožky
 • postmastektomický otok horní končetiny
 • hojení vředů žilní stáze
 • k prevenci a léčbě zvětšených žil
 • podpora hojení ran a rekonvalescence

Lympha Press® Optimal Plus je skutečnou špičkou na trhu s lymfodrenážemi a díky svým pokročilým funkcím a možnosti použití s několika návleky pro horní i dolní končetiny je pravou volbou do zdravotních provozů i pro uživatele, kteří mají od lymfodrenáží ty nejvyšší nároky.

Více informací o tomto zařízení naleznete zde.

Pokud Vás Lympha Press® Optimal Plus zaujal nebo máte jakékoli dotazy, kontaktujte nás skrze kontaktní formulář níže a my Vám rádi zodpovíme všechny vaše dotazy.

 NAPIŠTE NÁM

  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky