Lymfedém a otoky


Máte lymfedém (otok) dolních nebo horních končetin?

Potřebujete ulevit od bolesti z únavy a z pocitu těžkých nohou? Zdravotně certifikované lymfodrenážní přístroje Lympha Press® pomáhají např. při problémech s otoky, nedostatečném prokrvení končetin a lymfedému horních nebo dolních končetin.

Základní model lymfodrenážních přístrojů řady Lympha Press – Phlebo Press PCD 51 může být pro pacienty s diagnostikovaným lymfedémem i částečně hrazen zdravotní pojišťovnou, informace a podmínky naleznete zde. 

NABÍDKA PŘÍSTROJŮ

Léčba lymfedémů a otoků:

Hlavní funkcí lymfodrenážních systémů je léčba lymfedému (lymfatického otoku) a preventivní péče o lymfatický systém. Po mnoha letech zkušeností předních lymfologů i řadových uživatelů se však ukazuje, že je vhodné tyto procedury zahrnout do komplexní péče a účinnost terapie se tím zvýší a prodlouží. Každá z podpůrných procedur má v tomto společném úsilí své místo, příkladem může být kombinace ruční lymfodrenáže a lymfodrenáže přístrojové (základem je alespoň ruční uvolnění lymfatických uzlin). To jsme schopni naše zákazníky naučit tak, aby mohli přístroje bezpečně používat sami doma.

Úvodním krokem odborné péče by však mělo být základní vyšetření, podle kterého určí odborník typ otoku a doporučí léčebný plán (ten probíhá většinou po dobu několika týdnů). V případě diagnostikovaného lymfedému podle stavu otoku dále přechází klient do kontinuální nebo blokové léčby či do sledování v lymfologické poradně. Terapie bývá obvykle dlouhodobá, často celoživotní. Standardizovaný postup, tzv. komplexní dekongestivní terapii dělíme na dvě fáze – redukci otoku (dá se říci krátkodobá „první pomoc“) a udržování dosažených výsledků.

Komplexní dekongestivní terapie:

  • dechová a rehabilitační cvičení
  • manuální lymfodrenáž
  • přístrojová kompresní pneumatická lymfodrenáž (více zde)
  • komprese končetiny
  • kompresní prádlo
  • lymfo-taping
  • farmakoterapie

 NAPIŠTE NÁM

    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky