Plavková sezóna se kvapem blíží, těšíte se? Nebo cítíte rozpaky? Jste ve formě? Nebo se trápíte nárůstem kil a přibývající celulitidou?

My vám poradíme, jak to udělat, abyste se na plavkovou sezónu těšili. A nejen proto, že je to nejkrásnější období v roce, je teplo a čas dovolených, ale i proto, že se touto problematikou denně profesionálně zabýváme. A víme přesně, že čím více toho uděláte pro krásu, tím více toho uděláte pro zdraví.

Jsme přesvědčení o tom, že spolehlivě a dlouhodobě funguje přístup, který se opírá o tři pilíře. Tím prvním je: vhodný pohyb. Tím druhým: upravená strava. A třetím pilířem… Nechte se překvapit. Krásné na něm je, že nespočívá v žádném odříkání, omezování ani zákazech.

 Má dáti, dal

Pokud chcete zhubnout, nezbývá vám, než se naučit dodržovat staré známé pravidlo: Musíte více energie vydat, ne přijmout. Udělejte si ale jasno v tom, co znamená „zhubnout“ a jaký je váš cíl. Jsou to kila, centimetry nebo pocity? Protože někdy „být pevnější“ neznamená „být lehčí na váze“. A být hubenější neznamená být spokojený s kondicí. Jak je známo, svaly jsou těžší než tuk, takže pokud zapracujete na zpevnění a svalovém tonusu, váha se nemusí moc pohnout, přesto tělo bude krásnější. Pro pevnější postavu si zajděte do posilovny (a nebojte se), pro méně centimetrů kolem pasu do lesa během. Po cestě do práce vystupte o zastávku nebo dvě dřív, zapomeňte na výtahy a eskalátory, vybírejte aktivní dovolené a využijte každou příležitost k pohybu, nejlépe na čerstvém vzduchu.

Vezměte to tentokrát za jiný konec

S jídlem roste chuť. A klesá sebevědomí. Můžeme se stokrát utěšovat pozitivními články v časopisech, které praví, že důležitější než to, jak vypadáme, je to, jak se ve svém těle cítíme. A že pokud se máme rádi, je jedno, jakou konfekční velikost nosíme. A že důležitá je jiskra v oku… Obdivujeme lidi, kteří to dokážou, ale zároveň se nestydíme říct: To, jak vypadáme, je základ! A faktor, který ovlivňuje nejvíc, jak vypadáme, je kromě výše zmíněného pohybu jídlo. Na otázku „co s pneumatikou kolem břicha“ existuje jednoduchá odpověď: Dieta! Můžete cvičit 4000 sklapovaček denně, s tukem kolem pasu to ani nehne. Maximálně si pošramotíte záda. Ze slova dieta se vám dělá mdlo? Už jste jich v životě drželi spoustu a žádnou nedodrželi? Nevadí. Nechte si odborně nutričně poradit. Možná vás překvapí, že i malé zásahy do vašeho životního stylu mohou udělat velké zázraky. Nebudeme vám lhát, určité omezení vás určitě čeká. Ovšem zkuste to tentokrát pod odborným dohledem a systematicky. Třeba už od zítřka.

 Překvapení!

Pokud jste si dosud mysleli, že hubnutí je pouze dřina a odříkání, můžete k tomu přidat ještě třetí složku: rozmazlování! Jak je to možné? Díky technologickému pokroku. Nepříjemným průvodním znakem nadváhy je celulitida. A když už s váhou bojujeme pohybem a úpravou jídelníčku, s celulitidou zatočme pomocí lymfodrenáže. Lehněte si a nechte se hýčkat – přístrojová nebo manuální lymfodrenáž rozproudí lymfu a pomůže tělu zbavit se nahromaděných toxinů. Přístrojová lymfodrenáž spočívá v tlakových vacích pokrývajících části pacientova těla, manuální pak v masáži a přesně vedených hmatech terapeuta. Odcházet budete svěží a odpočatí a plavková sezóna se možná ze strašáka změní na příjemné očekávání. Protože vy si to zasloužíte.

 NAPIŠTE NÁM

    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky