1. Čeho chci dosáhnout přístrojovou lymfodrenáží?

Správná funkce lymfatického systému je stále více odborníky považována za jeden ze základních předpokladů pro rovnovážný stav našeho organizmu. Jinými slovy – komu nefunguje lymfatický systém, nemůže být zdravý. Lymfa souvisí s imunitou, detoxikací organizmu a také je prokázáno, že bez správně fungujícího lymfatického systému nelze efektivně hubnout.

Zákazníkovi nebo pacientovi je v podstatě jedno, jak dosáhne požadovaného výsledku. Důležité je pro něj to, že se jeho problémy vyřeší nebo se alespoň výrazně zlepší jeho stav.

Základní rozdělení zájemců o přístrojovou lymfodrenáž je:

  • zákazníci, kteří řeší zdravotní problémy
  • zákazníci, kteří chtějí účinně regenerovat po sportu
  • (většinou) zákaznice, které se snaží zhubnout nebo zmírnit projevy celulitidy

2. Jaký je rozdíl mezi přístrojovou a manuální lymfodrenáží?

Manuální lymfodrenáž je od první poloviny minulého století standardizována a používána podobně prakticky po celém světě jako velmi účinný prostředek pomoci při potížích s lymfatickým systémem. Slouží zejména k odstraňování lymfatických otoků. Není to masáž, ale drenáž, což znamená, že se zaměřuje na odvodnění povrchové podkožní vrstvy a ne na svaly a na krevní oběh. Manuální lymfodrenáž je samozřejmě vhodnější a účinnější než přístrojová, ovšem jenom pokud ji provádí zkušený odborník.

Proč se potom lymfodrenážní přístroje používají? Manuální lymfodrenáž je velmi náročná na čas a na energii a také je velmi drahá. Aby byla terapie účinná, musí být opakována pravidelně a to třeba desetkrát. Pro mnoho lidí je tato terapie cenově nedostupná a přístroje v kombinaci se základním manuálním ošetřením jim tuto péči umožní. Ty nejkvalitnější přístroje se vlastně snaží co nejrealističtěji manuální lymfodrenáž napodobit.

Naše lymfodrenážní přístroje toho dosahují kombinací tří faktorů: přístroj měří tlak v každé komoře zvlášť, umí zároveň ve stejnou chvíli jednu komoru nafukovat a jinou vypouštět a tlakové komory v aplikátoru (např. v lymfatických kalhotách) se šupinovitě překrývají, čímž zajistí, že jsou ošetřena všechna místa na těle stejným tlakem a po stejnou dobu. Výhody našich lymfatických kalhot se můžete dočíst ZDE.

3. Jaký lymfodrenážní přístroj si vybrat? 

Existují různé lymfodrenážní přístroje, rozdíly jsou v kvalitě a samozřejmě také v ceně. Rozhodně bychom doporučili vyhnout se těm nejlevnějším napodobeninám „čínské“ produkce, které nemají patřičnou účinnost a mohou být dokonce zdravotně závadné. Přístroj by měl splňovat několik podmínek, hlavně opravdu dodržovat nastavitelný tlak a vytvářet realistickou masážní vlnu. Důležité jsou také kvalitní návleky, tedy z kvalitních materiálů a takové konstrukce, aby ošetřili pacienty různých tvarů těla po celé ošetřované partii bez jakéhokoli přerušení.

Velmi dobrým vodítkem je stejně jako třeba u aut nebo elektroniky používání renomovaných značek a výrobců, kteří mají mnohaletou tradici, investují značné částky do vývoje, také zaručují dlouhodobou životnost, v případě reklamace se k zákazníkovi neobrátí zády a jsou schopni nabídnout kvalitní servis.

Paradoxně velké množství programů, které přístroj nabízí, bývá spíše na škodu. Zjednodušeně řečeno existuje jeden správný způsob ošetření lymfatického systému a jde spíše o to, aby se přístroj dokázal přizpůsobit každému individuálně. Pokud někdo vyrábí nekvalitní přístroj, snaží se kvalitu nahradit například desítkami programů, které jsou však reálně k ničemu.

4. Proč si pořizovat lymfodrenážní přístroj na doma?

Otoky a další problémy s lymfatickým oběhem se týkají stále více lidí. Je bohužel faktem, že případné ošetření nevyřeší tento stav natrvalo a je nutné ho pravidelně opakovat po celý život, jinak se problémy mohou vrátit. Naše zdravotnictví těmto pacientům sice pomáhá, ovšem péče hrazená zdravotními pojišťovnami není v mnoha případech dostatečná a dlouhodobá. Mnoho pacientů je nuceno vyhledat placené služby a to mnohdy i opakovaně po dobu několika let. Tyto služby jsou navíc v dnešní době často omezeny a pacientovi se nedostává potřebné péče. Pořízení přístroje na doma jak ze zdravotních, tak i z estetických a regeneračních důvodů se tak může dlouhodobě vyplatit. Kromě toho je to mnohem pohodlnější a můžete si dopřát terapii kdykoliv ji opravdu potřebujete.

Náš přístroj Phlebo Press – Lympha Press® PCD 51 model 731A a návleky na léčbu lymfedému byly v roce 2020 zařazeny do Seznamu zdravotnických prostředků hrazených na poukaz, který je vydáván Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL). To znamená, že přístroj je částečně hrazen pro pacienty s diagnózou lymfedém. Více informací se o tom můžete dozvědět ZDE.
Pro pacienty s lipedémem tato možnost zatím bohužel není. O lipedému a jeho léčbě si můžete více přečíst ZDE.

 5. Jaké jsou rozdíly mezi přístroji Lympha Press® a Ballancer®?

Základní rozdíl při výběru lymfodrenážního přístroje jak na domácí použití, tak při jeho profesionálním používání je v účelu, pro který ho potřebujete využít. Základní rozdělení je na zdravotní a estetické a regenerační účely. To je i základní rozdělení našich přístrojů, zdravotní jsou přístroje Lympha Press® a estetické a regenerační pak specializované přístroje Ballancer®, které byly z přístrojů řady Lympha Press® odvozeny.

Do značné míry se u obou skupin uživatelů snažíme dosáhnout stejného účinku, tedy rozfungovat jejich lymfatický systém. Když například srovnáme nejrozšířenější profesionální varianty přístrojů, tedy Lympha Press® Optimal / Plus (používaný lékaři, lymfoterapeuty, nebo rehabilitačními pracovníky) a Ballancer® 505 / GOLD  (používaný v estetických, masážních a regeneračních provozech, hotelích a wellness centrech), můžeme konstatovat, že jsou na 90% totožné.

Mají stejný program Pretherapy® (uvolnění lymfatických uzlin před lymfodrenáží). Rozdíl mezi nimi je v hlavních programech. Přístroj Lympha Press® Optimal Plus obsahuje programy vhodné na ošetření ze zdravotních důvodů – je určený na léčbu otoků, lymfedémů nebo lipedémů, zatímco přístroj Ballancer® 505/GOLD  má programy speciálně vytvořené odborníky pro estetické a regenerační účely, tedy podporu hubnutí, tvarování postavy a prevenci celulitidy, regeneraci po sportovním výkonu atd.

Přehlednou tabulku s porovnáním všech naších přístrojů a jejich funkcí naleznete ZDE.

 6. Jak uvolňuje lymfatické uzliny program Pretherapy®? 

Hlavní bezpečnostní zásada lymfodrenáže je tzv. uvolnění („otevření“) lymfatických uzlin před terapií. Součástí komplexní terapie je kombinace ruční a přístrojové lymfodrenáže. Většina zákazníků už ví, že pokud jim poskytovatel přístrojové lymfodrenáže neuvolní lymfatické uzliny, jedná se o nesolidní provozovnu.

Výrobce přístrojů Lympha Press® a Ballancer®, tedy izraelská firma Mego Afek, lymfodrenážní přístroje uvedla na trh jako první na světě a již čtyři desetiletí se podílí značnými investicemi na vývoji lymfodrenážních systémů. Také jako první a jediná na světě vybavila své přístroje programem Pretherapy®, který realisticky simuluje uvolnění lymfatických uzlin před lymfodrenáží. Pokud připojíme kalhoty, uvolní lymfatické uzliny v tříslech a v případě bundy uvolní lymfatické uzliny v podpaží (axily). Tento program automaticky postupně oddrenuje střední část těla postupnými vlnami s narůstajícím tlakem ve směru od distálních k proximálním částem těla.

 7. Jaká je záruční doba a možnosti oprav v ČR?

Na naše přístroje i aplikátory poskytujeme záruku dva roky. Naše aplikátory jsou tvořeny třemi vrstvami materiálů vyvinutých v NASA a používaných v Izraeli pro armádní zakázky. Tlakové komory jsou ze speciálního elastického materiálu a neprasknou, ani když se aplikátor nafukuje bez pacienta na maximální tlak. Zárukou pro naše zákazníky však může být také skutečnost, že jsme od ledna 2014  jediným Evropským servisním střediskem výrobce Mego Afek a máme na starosti diagnostiku a záruční i pozáruční opravy přístrojů a aplikátorů z celé Evropy. Pokud tedy místní distributoři v evropských zemích řeší nepříliš časté reklamace, neposílají přístroje k výrobci, ale do naší firmy do Plzně.

8. Jaká je cena lymfodrenážních přístrojů oproti konkurenci?

Naše přístroje patří k nejkvalitnějším na světovém trhu a cena přitom není od konkurenčních výrobků odlišná. Je to díky velkému množství výrobků produkovaných najednou. Většina produkce se prodává v USA, ale tyto přístroje jsou oblíbené doslova po celém světě. Naše výhoda oproti konkurenci je pak ale zejména v kvalitě aplikátorů.

Již na první pohled je zřejmé velmi kvalitní zpracování. Dovnitř přístroje člověk nevidí, kvalita se dá „dohnat“ zejména takovými výstřelky, jako jsou desítky programů, displeje s různými pestrými diagnostickými metodami, různobarevná světélka atd. Důležitá je však ale nakonec pouze účinnost přístroje a jeho životnost. Dražší přístroj, který vydrží pracovat pět let, je vlastně několikanásobně levnější než ten, který pracuje rok a pak se k jeho opravě výrobce moc nehlásí. Tyto příběhy nám pak vypráví zákazníci, kteří se po těchto zkušenostech rozhodli zakoupit kvalitní výrobek. Výhodou pro naše zákazníky je také naše nabídka možností splátek, přičemž některé varianty jsou dokonce bez navýšení.

 9. Jak je složité ovládání a jaká je možnost školení? 

Naše přístroje jsou takzvaně samoobslužné. I jejich profesionální varianty mají vlastně stejný cíl u všech uživatelů, tedy automaticky přizpůsobit proceduru jakémukoliv zákazníkovi či pacientovi a provést standardizovanou proceduru se všemi náležitostmi při různých tvarech těla. V podstatě jedinými parametry, které musí obsluha rozhodnout, je délka procedury a nastavení tlaku, který tvoří rozdíl mezi jednotlivými procedurami (nízký tlak = lymfodrenáž, vyšší tlak = hluboká svalová rekondiční a regenerační masáž). Kromě toho našim zákazníkům poskytujeme zaškolení ohledně užívání přístrojů a také je naučíme manuálně uvolnit lymfatické uzliny. Součástí našeho přístupu je také bezplatné poskytování elektronické brožury o lymfatickém systému, jeho funkci a vlivu na zdraví.

E-BOOK ZDARMA KE STAŽENÍ

10. Jaké přístroje používají profesionálové? 

Lékaři, rehabilitační pracovníci, lymfoterapeuti, ale také provozovatelé estetických salonů, wellness a fitness studií nebo třeba hotelů používají naše lymfodrenážní přístroje určené pro profesionální celodenní provozy. Od nich jsou odvozeny jednodušší, avšak stejně kvalitní domácí varianty přístrojů na osobní použití.  Jsou od stejného výrobce ze stejné továrny, jejich cena je však pro zákazníky nižší. Nemusí být univerzálně použitelné na všechny procedury a na celé tělo, zákazník si může vybrat podle svého konkrétního problému a účelu.

 NAPIŠTE NÁM

    Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky